fbpx
  • Değişim ve İade Hakkı

Değişim ve İade Hakkı

Değişim ve İade Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on beş (15) gün içinde değiştirme ya da cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Bay Pablo Ayakkabıcılığa email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Kapıda ödemelerde iade yapılmamaktadır.

ÜRÜN İADE VEYA DEĞİŞİMİ İÇİN ÜRÜN İLE BİRLİKTE ÜRÜN FATURASININ ´DA FİRMAMIZA TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. FATURASIZ İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR.

Müşterilerimiz ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. Müşterilerimizin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda, ürün iade şartlarına uygun olduğu ve eksiksiz şekilde teslim alındığında, iade edilen ürün Bay Pablo Ayakkabıcılık ‘a ulaştığı andan itibaren Yedi (7) iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir. Bay Pablo Ayakkabıcılık üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.  Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

UYARI : Değişim talebiniz için öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Size iletilecek olan “Adres Bilgileri” ile ürünü MNG Kargoya teslim ederek, kargo ücreti ödemeden gönderilebilirsiniz. Sözleşme dışında veya başka kargo firmaları ile gönderim yapıldığı durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı ünvanlar ile sözleşmemiz dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamız sorumluluğunda değildir.

Müşteri değişim yapmak istediği ürünü, anlaşma kodumuzu belirterek MNG Kargo ile ücretsiz olarak tarafımıza gönderebilir ancak, müşteriye gönderilecek yeni ürünün kargo ücreti ALICIYA ait olacaktır.

İade İçin gönderilen ürünlerin kargo ücreti ALICIYA aittir.

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Ayakkabınız kullanım amacına uygun olarak kullanılmalıdır.(Futbol oynamak için halı saha ayakkabısı yada krampon alınız vs.) Ayakkabı giyilirken ve çıkartırken bağcıkları çözülmelidir, bağcıksız ayakkabılarda ise çekecek kullanılmalıdır. Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük ve büyük gelen ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açacaktır. Ayakkabı rutubetli ortamlarda bekletilmemelidir. Islak ayakkabılar oda sıcaklığında kurutulmalıdır. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir. Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabılar uygun sertlikte bir fırça veya bir silgi ile temizlenmeli, kesinlikle yıkanmamalı ve silikon bazlı spreyler kullanılmalıdır.

Ayakkabılar kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkanmamalıdır. İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması muhtemeldir. Ayakkabıların emmiş olduğu ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların 1 gün ara ile giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir. Hakiki deri ve astarsız olan ayakkabılarda derinin boya vermesi normal bir durumdur. Bu tür ayakkabılar alınırken bu durum peşinen kabul edilmiş sayılmakta ve garanti kapsamında herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Scroll